Гаряча лінія:

"Гаряча лінія" :
1) робочі дні: 8.00-17.00 год. - тел. 22-32-73
17.00-8.00
год. - тел. 22-65-85
2) вихідні та святкові дні: тел. 22-65-85


Графік роботи:
понеділок-четвер: 8.00-17.00 год.
п’ятниця: 8.00-15.45 год.
обідня перерва: 12.15-13.00 год.

четверг, 12 марта 2015 г.

Прес-служба ДПІ у м. Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області



                        
Херсонський мільйонер задекларував більше 8 млн грн пасивних доходів
Днями, до ДПІ у м. Херсоні завітав черговий херсонець, який задекларував мільйонний статок. В декларації міський „багатій” зазначив, що минулого року отримав 8,1 млн грн доходів у вигляді дивідендів та відсотків на депозити. Декларант вже встиг сплатити до бюджету понад 74 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.
Зазначимо, що цього року це вже третій херсонський мільйонер, який задекларував свої минулорічні доходи. На трьох, зазначені декларанти минулого року отримали більше 12 млн грн доходів, із яких сплатили до бюджету майже 800 тис. грн податку.
Нагадаємо, що деклараційна кампанія триває до 1 травня. Подавати декларації про отримані минулорічні доходи херсонці повинні до Центру обслуговування платників ДПІ у м. Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області. З метою економії коштів та власного часу, херсонці можуть заповнити та направити декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції через Інтернет. Для цього необхідно отримати електронний цифровий підпис і скористатись електронним сервісом «Декларування он-лайн», який розміщений на веб-порталі ДФС.

З почату року херсонці сплатили до бюджету майже 69 млн грн податку на доходи
Протягом січня-лютого цього року городяни сплатили до бюджетів всіх рівнів 68,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Це на 5,8 млн грн більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Зазначимо, що згідно з новацій бюджетного законодавства України, із зазначеної суми 25% надходжень ПДФО поповнили Державний бюджету України, 15% - зведений обласний бюджет, інші 60% - надійшли до міської казни.
Нагадаємо, що з 2015 року законодавці запровадили ряд новацій в оподаткуванні доходів фізичних осіб. Зокрема, відтепер доходи херсонців, що перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати на 1 січня 2015 року (12180 грн), оподатковуються за ставкою 20% (замість 17% у минулому році).

Ефективність спрощеної системи оподаткування для бюджету херсонської громади – 19,5 млн гривень
Саме таку суму єдиного податку протягом січня-лютого цього року перерахували до міської казни херсонські спрощенці. Це в свою чергу, на 5,3 млн грн більше, ніж у відповідному періоді минулого року.
Нагадаємо, що херсонські платники єдиного податку зустріли 2015 рік змінами у спрощеній системі оподаткування. Зокрема, відтепер платники єдиного податку третьої - шостої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, вважаються платниками єдиного податку третьої групи відповідно до норм глави 1 розділу XIV цього Кодексу.
Крім того, до складу спрощенців з цього року включено і платників фіксованого сільськогосподарського збору.

Призначення платежу з ЄСВ: херсонці, будьте уважні!
Досить часто при сплаті податків та зборів херсонці в платіжних документах зазначають невірні реквізити, наслідком яких може бути перерахування коштів на невірний рахунок.
Звертаємо увагу на порядок заповнення платниками поля «Призначення платежу» розрахункових документів у разі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Отже, при сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:
службовий код”; „код виду сплати” (для ЄСВ 101); „код за ЄДРПОУ”; „друкується роз’яснювальна інформація щодо платежу (сплата єдиного внеску).
У разі ж погашення заборгованості по єдиному внеску, здійснювати перерахування до бюджету необхідно з кодом 140, тобто таким чином:
„службовий код”; 140; „код за ЄДРПОУ”; „ погашення заборгованості по ЄСВ.

Електронний сервіс “Реєстр страхувальників”
На веб-порталі ДФС вже тривалий час функціонує електронний сервіс „Реєстр страхувальників”. Платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можуть оперативно отримати дані про взяття на облік, реєстраційний номер платника єдиного внеску та його клас професійного ризику виробництва.
Для отримання інформації з Реєстру страхувальників достатньо знати ім`я, прізвище та по батькові платника, його податковий номер або серію та номер паспорта.
Інформація з реєстру страхувальників оновлюватиметься щодекадно до 1, 11, 21 числа кожного місяця.
Скористатись сервісом можна на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням http://www.sfs.gov.ua/rpep

Фіскальний чек та акцизний податок: як відображати?
Із введенням в дію акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів у платників податков виникли деякі запитання. Серед них – як відображати у розрахункових документах касових апаратів акцизний податок із роздрібного продажу?
Звертаємо увагу на те, що вимогами щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій (РРО) для різних сфер застосування визначено формат та розрядність даних, що зберігається у фіскальній пам’яті РРО, у якому передбачено відображення не менше 5 груп з оподаткування товарів (послуг). Рядок 9 розрахункового документа (назва податку, літерне позначення ставки податку, ставка податку у відсотках, сума податку) може повторюватися відповідно до кількості податкових груп, тобто не менше 6.
Виходячи з цього, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатися у розрахунковому документі (фіскальному чеку) як окрема податкова група.
Більш детально, херсонські підприємці можуть ознайомитись із позиціює ДФС України щодо даного питання у листах від 20.01.2015 №1519/7/99-99-19-03-03-17, від 30.01.2015 №1811/6/99-99-22-07-03-15 та у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі “ЗІР”, який розміщений на веб-порталі фіскального відомства.

Цього року херсонці сплатили до бюджету 177,3 млн грн ЄСВ
Таку суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) перерахували до бюджету за дві місяці цього року міські страхувальники. При цьому, лише у лютому на соціальний захист херсонці віддали майже 95,9 млн грн ЄСВ, що на 14,5 млн грн більше, ніж у січні, та на 10,6 млн грн більше ніж у лютому попереднього року.
Слід зазначити той факт, що із загальної суми сплаченого ЄСВ понад 81 млн грн - це суми, що нараховані роботодавцями на заробітну плату працівникам. Майже 4 млн грн  єдиного внеску надійшли від підприємців Херсона. Ще 10,5 млн грн сплачені військовослужбовцями із їхнього грошового забезпечення.

Оподаткування елітних авто: з якої дати почати відлік?
Багатьох власників дорогих авто цікавить запитання: з якої дати визначається строк використання автомобіля з метою оподаткування транспортним податком?
Зазначаємо, що відповідно до ст. 14.1.163 Податкового кодексу України, перша реєстрація транспортного засобу – реєстрація транспортного засобу, яка здійснюється уповноваженими державними органами України щодо цього транспортного засобу в Україні вперше.
Транспортні засоби, що використовувалися, – транспортні засоби, на які уповноваженими державними органами, в тому числі іноземними, видані реєстраційні документи, що дають право експлуатувати такі транспортні засоби.
Датою початку користування (вводу в експлуатацію) транспортних засобів, що були в користуванні та ввозяться на митну територію України, є дата їх першої реєстрації. Ця дата визначена в реєстраційних документах, які дають право експлуатувати ці транспортні засоби на постійній основі й видаються вповноваженими державними органами.
У разі відсутності реєстраційних документів першої реєстрації транспортних засобів датою початку використання вважається календарна дата виготовлення транспортного засобу (день, місяць, рік). Якщо ж календарну дату визначити неможливо, то такою датою слід вважати 1 січня року виготовлення, зазначеного в реєстраційних документах.

Коли херсонцям декларувати доходи не потрібно
Від подання декларації про майновий стан і доходи звільняються особи у разі отримання доходів:
- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру доходу, крім випадків, прямо передбачених Податковим кодексом України;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок;
- у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою;
- від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів такими податковими агентами не перевищує у 2014 році 146160 грн.
Також, звільняються від подання декларації про майновий стан і доходи особи, якщо станом на кінець звітного податкового року вони: є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому повністю утримуються за рахунок інших осіб або держави; перебувають у розшуку, на строковій військовій службі, під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі; перебувають у полоні або ув’язненні на території інших держав.
До слова, у разі отримання малолітньою/неповнолітньою дитиною подарунку (спадщини), батьки (усиновителі) та опікуни повинні подати податкову декларацію від імені такої дитини та сплатити податок на доходи.
Детальні роз’яснення з питань оподаткування доходів громадян можна отримати у Центрі обслуговування платників ДПІ у м. Херсоні за адресою: м. Херсон, вул. І. Кулика, 143а, а також за телефоном 32-74-40.

Херсонські спадкоємці мають знати!
Власність, успадкована від члена сім’ї І-го ступеня споріднення, оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.
Громадянин, який отримує спадщину від члена сім'ї ІІ-го ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості успадкованого.
Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету є спадкоємці, які отримали спадщину.
Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи І-го ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Решта членів сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають ІІ-й ступінь споріднення.

Електронне адміністрування ПДВ
З 1 лютого в Україні запроваджено тестовий режим системи електронного адміністрування ПДВ.
Система електронного адміністрування ПДВ складається з трьох основних елементів: Єдиного електронного реєстру податкових накладних, банку, в якому в автоматично будуть відкриті рахунки всім платникам ПДВ, та бази даних митниці в частині інформації про імпорт та експорт товарів.
Відповідно, автоматично буде вестись облік у розрізі платників: сум податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних; сум податку при імпорті товарів; сум поповнення та залишку коштів на рахунках у системі електронного адміністрування ПДВ; сум податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Прес-служба ДПІ у м. Херсоні
ГУ ДФС у Херсонській області



Комментариев нет:

Отправить комментарий