Гаряча лінія:

"Гаряча лінія" :
1) робочі дні: 8.00-17.00 год. - тел. 22-32-73
17.00-8.00
год. - тел. 22-65-85
2) вихідні та святкові дні: тел. 22-65-85


Графік роботи:
понеділок-четвер: 8.00-17.00 год.
п’ятниця: 8.00-15.45 год.
обідня перерва: 12.15-13.00 год.

пятница, 28 марта 2014 г.

Прес-служба ДПІ у м. Херсоні ГУ Міндоходів у Херсонській області



                        
Головні податківці Херсона задекларували доходи
1. Загальна сума сукупного доходу начальника ДПІ у м. Херсоні ГУ Міндоходів у Херсонській області Олефіренка Сергія Володимировича за 2013 рік становить 75058 гривень. Він володіє частиною квартири площею 12,3 кв.м, 2 гаражами площа кожного - 20 кв.м. Сума коштів на рахунках у банках — 113 гривень.
Члени його сім’ї володіють квартирою площею 66,9 кв.м та 35 кв.м, частиною квартири площею - 12,3 кв.м, автомобілем MITSUBISHI 2011 року випуску. Дохід членів його сім’ї становить 46837 грн., сума коштів на рахунках у банках — 125 гривень.
2. Загальна сума сукупного доходу першого заступника начальника ДПІ у  м. Херсоні ГУ Міндоходів у Херсонській області Петричука Олександра Леонідовича за 2013 рік склала 69782 грн. Він володіє частиною квартири площею 55,8 кв.м та цінними паперами номінальною вартістю 750 грн., на рахунках у банках має – 452 гривень. У 2013 році виконував фінансові зобов'язання: погашення основної суми позики — 2108 грн., погашення суми процентів за позикою - 3947 гривень.
Дохід членів його сім’ї склав 36368 грн., на рахунках у банках вони мають 813 гривень.
3. Загальна сума сукупного доходу заступника начальника ДПІ у м. Херсоні ГУ Міндоходів у Херсонській області Журковської Ольги Станіславівни за 2013 рік склала 82394 гривень. У 2013 році вона брала участь у добровільному страхуванні, внесок склав - 3194 гривень.
Члени сім’ї володіють квартирою площею - 70,7 кв.м, автомобілем Volkswagen Touareg 2006 року випуску. Внесок за участь у добровільному страхуванні склав - 317 гривень.
4. Загальна сума сукупного доходу заступника начальника ДПІ у м. Херсоні ГУ Міндоходів у Херсонській області ГУ Міндоходів у Херсонській області Марієнчук Світлани Петрівни за 2013 рік склала 89730 гривень.
 Прес-служба ДПІ у м. Херсоні
ГУ Міндоходів у Херсонській області

Херсонські платники „проштрафилися” на 1,5 млн. гривень
Протягом двох місяців цього року аудитори ДПІ у м. Херсоні провели та узгодили результати 63 документальних перевірки підприємств.
За результатами цих перевірок ревізори донарахували херсонським платникам 1,5 млн. грн. податків та штрафів, а також зменшили на 30 тис. грн. заявлені до відшкодування з бюджету суми податку на додану вартість.
Станом на березень майже 800 тис. грн. донарахованих сум податків і штрафів вже надійшли до бюджету.
Додамо, у І кварталі цього року до плану-графіку перевірок були включені лише ризикові підприємства. Сумлінні платники податків - не перевірялися.
 Прес-служба ДПІ у м. Херсоні
ГУ Міндоходів у Херсонській області

За реєстрацію транспорту херсонці поповнили бюджет на 81 тис. грн.
З початку року херсонці у зв’язку із придбання транспортних засобів вже сплатили 81 тис. грн. збору за першу реєстрацію транспортного засобу. Це в середньому майже 41 тис. грн. в місяць, що в свою чергу на 13 тис. грн. більше ніж минулого року. Зазначимо, що в 2013 році херсонці за рахунок придбання транспортних засобів в середньому сплачували 28 тис. грн. збору щомісяця.
Нагадаємо, що платниками збору за першу реєстрацію транспортного засобу є як підприємства чи підприємці, так і громадяни, які здійснюють першу реєстрацію в Україні транспортних засобів, що є об’єктами оподаткування відповідно до Податкового кодексу.
Від сплати збору звільняються легкові автомобілі інвалідів з об’ємом циліндрів двигуна до 1500 кубічних сантиметрів, що придбані за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам відповідно до законодавства України, транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів. Інших пільг щодо збору за першу реєстрацію транспортного засобу Податковим кодексом України не передбачено. У разі відчуження транспортних засобів, щодо яких передбачено пільгове оподаткування, особи, які отримали такі транспортні засоби у власність, зобов’язані сплатити збір на загальних підставах.
 Прес-служба ДПІ у м. Херсоні
ГУ Міндоходів у Херсонській області

За екологію стали платити більше
З початку року херсонські платники екологічного податку сплатили до бюджетів усіх рівнів 845,7 тис. грн. цього податку. У середньомісячному виразі це майже 423 тис. грн, що майже вдвічі більше середньомісячних показників минулого року.
Нагадаємо, що згідно із нормами Бюджетного кодексу України, надходження від екологічного податку мають бути використані виключно на природоохоронні заходи. Тож кошти, що надійшли до міського бюджету будуть використані в цілях благоустрою міста, на озеленення, охорону підземних вод Херсону, інвентаризацію об’єктів зеленого господарства, на запобігання підтоплення «Карантинного острова» та на інші екологічні програми нашого міста.
   Прес-служба ДПІ у м. Херсоні
ГУ Міндоходів у Херсонській області

Державні службові мають задекларувати свої доходи до 1 квітня!
Згідно із законом України „Про засади запобігання і протидії корупції” державні службовці та особи, які претендують на зайняття посади державного службовця, мають подати за місцем служби декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік. Така декларація подається до 1 квітня, за формою встановленою Законом.
Водночас, всі державні службовці у випадках, передбачених розділом IV Податкового кодексу, також подають декларацію про майновий стан і доходи. Податкова декларація подається за базовий податковий період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб, - до 1 травня року, що настає за звітнім. Підставами для подання цієї декларації є зокрема отримання нецільової благодійної допомоги, доходів від надання в оренду майна, отримання спадщини від нерезидента чи члена родини, що не відноситься до 1 ступеня споріднення тощо.
Зазначимо, що фахівці ДПІ у м. Херсоні вже на 100% відзвітували про свої доходи!
 Прес-служба ДПІ у м. Херсоні
ГУ Міндоходів у Херсонській області

Податковий календар. 28 березня 2014 року - останній день сплати
ДПІ у м. Херсоні нагадує, що 28 березня 2014 року є останнім днем сплати:
- авансових внесків з податку на прибуток підприємств за березень 2014 року;
- ПДВ за лютий 2014 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;
- податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий 2014 року;
- акцизного податку за лютий 2014 року;
- плати за землю за лютий 2014 року;
- фіксованого сільськогосподарського податку за лютий 2014 року;
- збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за лютий 2014 року;
- збору за користування радіочастотним ресурсом України за лютий 2014 року.
 Прес-служба ДПІ у м. Херсоні
ГУ Міндоходів у Херсонській області

Державні суб'єкти господарювання повинні отримувати всі електронні ключі в одному акредитованому центрі
Норма щодо отримання послуг електронного цифрового підпису лише в одному акредитованому центрі сертифікації ключів Міндоходів стосується виключно державних суб`єктів господарювання.
Це визначено Порядком застосування електронного підпису органами державної влади, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 28.10.2004 №1452.
Згідно з цим документом отримувати послуги електронного цифрового підпису тільки в одному акредитованому центрі повинні органи державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної форми власності.
Тобто, якщо такий платник податків бажає отримати додаткові ключі електронного цифрового підпису, він має звертатися до того акредитованого центру сертифікації, в якому отримав цю послугу вперше.
 Прес-служба ДПІ у м. Херсоні
ГУ Міндоходів у Херсонській області

Коли доходи необхідно декларувати?
Громадянин зобов’язаний подати у 2014 році податкову декларацію, якщо протягом звітного 2013 року отримував:
- доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не є підприємцем.
- доходи, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами у формі заробітної плати та інших прирівняних до неї виплат, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році – 137640 грн.);
- іноземні доходи;
- дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості та/або рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;
- дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями – резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини).
 Прес-служба ДПІ у м. Херсоні
ГУ Міндоходів у Херсонській області

Херсонці звільняються від відповідальності за несвоєчасну сплату податків, якщо банк не здійснив платежі своєчасно
У зв’язку із наявністю проблем в окремих банках міста, ДПІ у м. Херсоні роз’яснює, хто нестиме відповідальність у разі несвоєчасного перерахування грошових коштів з вини банку.
Платник податків повинен подати до органу доходів і зборів лист з копіями платіжних документів, що засвідчують факт подання їх до установи банку. Відтак, суб’єкт господарювання звільняється від відповідальності за несвоєчасне або не в повному обсязі перерахування таких податків, зборів, платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.
За порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів з вини банку банківська установа сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених Податковим кодексом України. Окрім того, банк несе іншу відповідальність, встановлену ПКУ, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду.
Не вважається порушенням строку перерахування податків, зборів, платежів з вини банку порушення, вчинене внаслідок регулювання Національним банком України економічних нормативів такого банку, що призводить до нестачі вільного залишку коштів на такому кореспондентському рахунку.
Якщо у майбутньому банк або його правонаступники відновлюють платоспроможність, відлік строку зарахування податків, зборів, платежів розпочинається з моменту такого відновлення.
У зв’язку з цим, орган доходів і зборів не застосовує до суб’єкта господарювання штрафні санкції у випадку порушення термінів сплати або не перерахування податків, зборів, платежів з вини банку.
Довідково: звільнення від відповідальності за несвоєчасну сплату податків вини банку передбачено Законом України від 05.04.2011 № 2346-III “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні”.
 Прес-служба ДПІ у м. Херсоні
ГУ Міндоходів у Херсонській області

Порядок проходження митного контролю через «зелений коридор»
Обираючи формою проходження митного контролю «зелений коридор», херсонці повинні дотримуватись правил переміщення товарів.
Нагадуємо, що “зелений коридор” призначений для громадян, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо їх ввезення або вивезення. Громадяни, які проходять через даний коридор, звільняються від подання письмової митної декларації.
Зокрема, по “зеленому коридору” дозволено переміщувати:
1) особисті речі:
- два мобільних телефони, одна відеокамера, один фотоапарат, два переносних персональних комп’ютера;
- інші товари для особистого користування.
2) товари, загальна вартість яких не перевищує 500 євро, а вага 50 кг (наземним транспортом) та 1 000 євро (повітряним).
3) готівкову валюту України або іноземну валюту у сумі, яка не перевищує 10 000 євро (в еквіваленті) на одну особу.
4) алкогольні напої: горілчані вироби (горілка, коньяк, віскі та інші) у кількості 1 л, вино    2 л, пиво    5 л.
5) тютюнові вироби    200 цигарок або 50 сигар чи 250 г тютюну (або 250 г цих виробів).
6) продукти харчування для власного споживання на суму, яка не перевищує 200 євро.
7) лікарські засоби  у кількості, що не перевищує 5 упаковок кожного найменування на одну особу (крім тих, що містять наркотичні чи психотропні речовини) або що не перевищує зазначену в рецепті (наявному в особи), виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.
 Прес-служба ДПІ у м. Херсоні
ГУ Міндоходів у Херсонській області

Зміни у порядку зарахування єдиного внеску
в рахунок майбутніх платежів
Наказ Міндоходів України від 14.01.2014 року № 12, яким затверджено зміни до Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів набрав чинності з 28 лютого.
Нагадаємо принципові зміни згідно із цим наказом.
Так, відтепер, у разі помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок органу доходів і зборів, у якому платник не перебуває на обліку, такі кошти перераховуються шляхом оформлення розрахункового документа на рахунки органу доходів і зборів, у якому платник перебуває на обліку.
Заява про повернення таких коштів подається платником, як і раніше, у довільній формі органу доходів і зборів, у який помилково сплачені суми. Строк переведення коштів з невідповідного рахунку на відповідний збільшено до двох робочих днів, а строк повернення таких коштів – до трьох робочих днів.
 Прес-служба ДПІ у м. Херсоні
ГУ Міндоходів у Херсонській області

Комментариев нет:

Отправить комментарий