Гаряча лінія:

"Гаряча лінія" :
1) робочі дні: 8.00-17.00 год. - тел. 22-32-73
17.00-8.00
год. - тел. 22-65-85
2) вихідні та святкові дні: тел. 22-65-85


Графік роботи:
понеділок-четвер: 8.00-17.00 год.
п’ятниця: 8.00-15.45 год.
обідня перерва: 12.15-13.00 год.

пятница, 20 февраля 2015 г.

Індексація грошових доходів населення



Індексація грошових доходів населення

     Порядок проведення індексації грошових доходів громадян завжди викликає  безліч  запитань.  Нагадаємо  про  основні  правила індексації
грошових доходів населення.
     Закон України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачає механізми, що забезпечують зміну розмірів пенсії з урахуванням як інфляційних процесів, так і зростання середньої заробітної плати. Для цього передбачена   індексація  пенсій   у   відповідності   з   чинним   законодавством   про індексацію грошових доходів громадян.
     Статтею 2 Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними на території України та не мають разового характеру. До таких доходів належать, зокрема, пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень пенсії, додаткової пенсії,   цільової    грошової    допомоги    на    прожиття,   державної    допомоги    та компенсаційних виплат).
     Згідно з Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078 не індексуються, зокрема, соціальні виплати, які визначаються залежно від прожиткового мінімуму (пенсії, обчислені з урахуванням абзацу першого частини першої статті 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (пенсії, призначені відповідно до зазначеного закону та у складі яких є доплата до прожиткового мінімуму); додаткова пенсія, підвищення, компенсаційні виплати,   надбавки   та   інші   доплати   до   пенсії,  які   визначаються   залежно  від прожиткового мінімуму).
     Пенсійний  фонд  України  виплачує   індексацію   непрацюючим   пенсіонерам,  а працюючим пенсіонерам індексується оплата праці.
     Індексація пенсій особам, які займаються підприємницькою діяльністю, проводиться  як  непрацюючим  пенсіонерам  у  межах  прожиткового  мінімуму для непрацездатних осіб.
     Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, якщо величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка. Індекс споживчих цін визначається Держкомстатом  і   (не пізніше 10 числа місяця)   публікується   в  офіційних
періодичних виданнях.
     Пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат) індексуються у межах прожиткового мінімуму, встановленого  для  осіб,  які втратили працездатність.
     Частина  пенсії, яка  перевищує прожитковий мінімум, встановлений для осіб, які втратили працездатність, індексації не підлягає.
     При цьому загальний дохід працюючого пенсіонера, який підлягає індексації,   не       повинен        перевищувати       прожиткового     мінімуму,
встановленого для працездатної особи.
     Згідно з пунктом 5 “Порядку проведення індексації грошових доходів населення”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, у разі підвищення розмірів мінімальної пенсії місяць, в якому відбулося підвищення,  вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.
     Місяць підвищення розміру пенсії є базовим незалежно від того, перевищила сума підвищення пенсії суму можливої індексації, чи ні. Тобто, базовим місяцем є місяць, в якому підвищено розмір пенсії внаслідок перерахунку постійних складових пенсії (призначеного розміру пенсійної виплати).
     У разі працевлаштування пенсіонера на строк, що не перевищує місяця, або за період виконання ним робіт, пов’язаних з організацією та проведенням виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів, всеукраїнського референдуму, індексація    пенсії    проводиться    як    непрацюючому    пенсіонерові,   без
урахування оплати праці.
     Щоб уникнути переплат і недоплат при індексації пенсій громадянам, які отримують пенсію, необхідно своєчасно повідомляти про працевлаштування чи звільнення в управління Пенсійного фонду за місцем отримання пенсії.
     Документами, які підтверджують, що особа не працює, є трудова книжка та довідка органів державної податкової служби про те, що пенсіонер не перебуває на обліку у даному органі як фізична особа - підприємець. При відсутності трудової книжки - довідка органів державної податкової служби про те, що пенсіонер не перебуває на обліку у даному органі як фізична особа - підприємець,  і    його    заяву   з   поясненням   причини   відсутності
трудової книжки.
     У разі, коли пенсіонер звільняється з роботи, своєчасне повідомлення органу Пенсійного фонду України, де він перебуває на обліку, про час звільнення (довідка з роботи, трудова книжка і т. п.) дасть змогу у найкоротші терміни провести належні перерахунки пенсії та нарахувати індексацію пенсії за умови настання підстав для її проведення.

Комментариев нет:

Отправить комментарий