Гаряча лінія:

"Гаряча лінія" :
1) робочі дні: 8.00-17.00 год. - тел. 22-32-73
17.00-8.00
год. - тел. 22-65-85
2) вихідні та святкові дні: тел. 22-65-85


Графік роботи:
понеділок-четвер: 8.00-17.00 год.
п’ятниця: 8.00-15.45 год.
обідня перерва: 12.15-13.00 год.

понедельник, 7 июля 2014 г.

ПОЛОЖЕННЯ про службу у справах дітей виконавчих органів Комсомольської районної у місті Херсоні ради



Затверджено рішенням  V  сесії
                                                                            районної ради  VІ скликання
 від  25 січня 2011 р. № 23



ПОЛОЖЕННЯ
          про службу у справах
дітей виконавчих органів
         Комсомольської районної у місті Херсоні ради


1. Загальні положення

      1.1. Служба у справах дітей (далі – служба), у складі, якої утворено сектор з питань опіки та піклування, є структурним підрозділом виконавчих органів Комсомольської районної у місті Херсоні ради, підзвітним і підконтрольним районній у місті раді, підпорядкованим її виконавчому комітету, голові районної у місті ради та безпосередньо керуючому справами виконкому.
      1.2. Служба у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінсім’ямолодьспорту, розпорядженнями голови обласної державної адміністрації,  розпорядженнями  міського  голови  та голови районної у місті ради, рішеннями сесії районної   у   місті   ради   та   її виконавчого комітету, іншими нормативними, інструктивними, методичними документами та цим Положенням.
      1.3.  Служба має власний бланк, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
       1.4. Утримання служби здійснюється відповідно до законодавства.    Гранична чисельність, фонд оплати праці працівників служби затверджуються головою районної у місті ради. Матеріально-технічне забезпечення служби здійснює районна у місті рада.
       1.5. Служба під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє з іншими структурними підрозділами виконавчого комітету та органів місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, об’єднаннями громадян і громадянами.
       1.6. Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції служби та пропозицій щодо поліпшення її діяльності у службі створено координаційну раду. Голова та склад координаційної ради служби затверджується на засіданні виконкому. До складу ради можуть входити відповідальні працівники районної у місті ради, керівники інших місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, представники громадських організацій (за згодою).
        Засідання координаційної ради служби у справах дітей проводяться за необхідністю, але не рідше одного разу у квартал. Воно є правомірним при наявності не менше половини її складу.
      1.7. З метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток створено комісію з питань захисту прав дитини (далі-комісія), яку очолює голова районної у місті ради. До складу комісії на громадських засадах входять керівники структурних підрозділів виконавчих органів районної у місті ради, представники Комсомольського ВМ ХМВ УМВС України в Херсонській області, соціального забезпечення, охорони здоровя, а також представники служби. Склад комісії затверджується рішенням виконавчого комітету районної у місті ради.
        Засідання комісії проводяться один раз на місяць (перша п’ятниця місяця), у разі потреби можуть проводитися частіше. Засідання комісії є правоможним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини загальної кількості її членів.
         Положення про службу затверджується сесією районної у місті ради за поданням завідувача служби, після погодження із керуючим справами виконавчого комітету.
     1.8. Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції служби, в ній може утворюватися колегія у складі завідувача служби (голова колегії), його заступника, керівників інших структурних підрозділів виконавчого органу районної у місті ради, органів внутрішніх справ, представників підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян та благодійних організацій.   

2. Основні завдання служби
-         реалізація на території району державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень;
-         розроблення і здійснення самостійно або разом зі структурними підрозділами виконавчих органів районної у місті ради, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, громадськими організаціями заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей;
-         координація зусиль структурних підрозділів виконавчих органів районної у місті ради, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та  організацій усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності;
-         забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення;
-         здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності;
-         ведення державної статистики щодо дітей;
-         ведення обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та соціально-реабілітаційних центрів (дитячих містечок);
-         надання органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, громадським організаціям, громадянам практичної та методичної допомоги, консультацій з питань соціального захисту дітей, запобігання вчиненню дітьми правопорушень;
-         улаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування під опіку, піклування, сприяння усиновленню;
-         підготовка інформаційно-аналітичних і статистичних матеріалів, аналіз стану соціального захисту дітей, запобігання дитячій  бездоглядності і безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень;
-         визначення пріоритетних напрямів поліпшення на території району становища дітей, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові, запобігання дитячій  бездоглядності і безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.
3. Функції служби
3.1.    Організовує розроблення і здійснення заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.
3.2. Надає органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, громадським організаціям, громадянам у межах своїх повноважень практичну, методичну та консультативну допомогу у вирішенні питань щодо соціального захисту дітей і  запобігання вчиненню дітьми правопорушень.
3.3. Оформляє документи на влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування, сприяє усиновленню. 
3.4. Подає пропозиції до проектів регіональних та районних програм, планів і прогнозів у частині соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей.
3.5.  Забезпечує у межах своїх повноважень здійснення контролю за додержанням законодавства щодо соціального захисту дітей і запобігання вчиненню ними правопорушень.
3.6.  Здійснює контроль за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ях опікунів, піклувальників.
3.7.   Разом з відповідними структурними підрозділами виконавчих органів районної у місті ради, науковими установами організовує і проводить соціологічні дослідження, готує статистичні та інформаційні матеріали про причини і умови вчинення дітьми правопорушень, вивчає і поширює передовий досвід з питань соціального захисту дітей, їх прав та інтересів.
3.8. Надає організаційну і методичну допомогу комунальному закладу „Дитячий будинок „Теремок” Херсонської обласної ради, здійснює безпосередній контроль за умовами виховання та утримання в ньому дітей.
3.9. Організовує та проводить разом з іншими структурними підрозділами виконавчих органів районної у місті ради, кримінальною міліцією у справах дітей заходи щодо соціального захисту дітей, виявлення причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність та безпритульність, запобігання вчиненню дітьми правопорушень.
3.10. Розробляє і подає на розгляд районної у місті ради пропозиції стосовно бюджетних асигнувань на виконання програм і здійснення заходів щодо реалізації державної політики з питань дітей, спрямованої на подолання дитячої бездоглядності та безпритульності.
3.11.  Веде облік дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та соціально-реабілітаційних центрів (дитячих містечок) в Єдиній інформаційно-аналітичній системі „Діти” (ЄІАС „Діти”).
3.12. Надає потенційним усиновлювачам, опікунам, піклувальникам, батькам-вихователям, прийомним батькам інформацію про дітей, які перебувають на обліку в службі, і видає направлення на відвідування закладів з метою налагодження психологічного контакту з дитиною.
3.13.  Готує акт обстеження умов проживання дитини та опис її майна, а також акт обстеження житлово-побутових умов потенційного опікуна, піклувальника.
3.14.  Проводить перевірку умов проживання і виховання дітей у сім’ях опікунів, піклувальників за окремо складеним графіком, але не рідше ніж раз на рік, крім першої перевірки, яка проводиться через три місяці після встановлення опіки та піклування.
3.15.  Бере участь у процесі вибуття дітей із закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та закладів соціального захисту для дітей, у сім’ї усиновлювачів, опікунів, піклувальників, до дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей.
3.16. Готує та подає в установленому порядку статистичну звітність.
3.17. Розглядає в установлено порядку звернення громадян.
3.18. Розглядає звернення власника підприємства, установи або організації усіх форм власності та надає письмовий дозвіл щодо звільнення працівника молодше 18 років.
3.19. Функції щодо проведення процедури усиновлення, влаштування дітей-сиріт та дітей. позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування покладаються на окремий підрозділ, який утворюється у складі служби. Штатна чисельність такого підрозділу встановлюється залежно від кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, але не менше двох осіб.
3.20. Проводить через засоби масової інформації   інформаційно-розяснювальну роботу з питань, що належать до її компетенції.
3.21. Здійснює інші функції, які випливають з покладених на неї завдань, відповідно до законодавства.

4. Права служби :
4.1.  Приймати з питань, що належать до її компетенції, рішення, які є обов’язкові для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, посадовими особами, громадянами.
4.2. Отримувати повідомлення від органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, посадових осіб про заходи, вжиті на виконання прийнятих нею рішень.       
4.3.  Отримувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів виконавчих органів районної у місті ради, відповідних органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію, документи та інші матеріали з питань, що належать до їх компетенції.
4.4. Звертатися до органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій форм власності у  разі порушення інтересів дітей.
4.5. Проводити роботу серед дітей з метою запобігання вчинення правопорушень.
4.6. Порушувати питання перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про направлення до спеціальних установ, навчальних закладів усіх форм власності дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, неодноразово самовільно залишали сімю та навчальні заклади.
4.7. Влаштовувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування під опіку, піклування, на усиновлення.
4.8. Вести справи з опіки, піклування над дітьми, та усиновлення дітей.
4.9. Перевіряти стан соціально-правового захисту дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності, стан виховної роботи з дітьми у навчальних закладах, за місцем проживання, а також у разі необхідності – умови роботи працівників молодше 18 років на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.
4.10.  Представляти у разі необхідності інтереси дітей в судах, у їх  відносинах з підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності.
4.11. Запрошувати для бесіди батьків або опікунів, піклувальників, посадових осіб з метою з’ясування причин та умов, які призвели до порушення прав дітей, бездоглядності та безпритульності, вчиненню правопорушень, і вживати заходів до усунення таких причин.
4.12.  Порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про притягнення до відповідальності згідно чинного законодавства фізичних та юридичних осіб, які допустили порушення прав, свобод і законних інтересів дітей.
4.13.  Укладати в установленому порядку угоди про співробітництво з науковими установами, жіночими, молодіжними, дитячими та іншими обєднаннями громадян і благодійними організаціями.
4.14. Скликати в установленому порядку наради, конференції, семінари з питань, що належать до їх компетенції.
4.15. Проводити особистий прийом дітей, а також їх батьків, опікунів чи піклувальників, розглядати їх скарги та заяви з питань, що належать до її компетенції.
4.16.  Визначати потребу в утворенні спеціальних установ і закладів соціального захисту для дітей.
4.17. Розробляти і реалізовувати власні та підтримувати громадські програми соціального спрямування з метою забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей.
4.18. Відвідувати дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, перебувають на обліку в службі, за місцем їх проживання, навчання і роботи; вживати заходи для соціального захисту дітей.

                                  5. Структура служби

5.1. Служба має 6 штатних одиниць :
-  завідувач служби   - 1 шт.од.
-  заступник завідувача служби, завідувач сектору з питань опіки
   та піклування  - 1 шт.од.
-  головний спеціаліст  -  3  шт.од.
-  провідний спеціаліст  - 1 шт.од.
               5.2. Завідувач та працівники служби призначаються на посаду та звільняються з посади відповідно до чинного законодавства України.
               5.3. Працівники служби мають службові посвідчення відповідного зразка.           

                                    6. Посадова інструкція завідувача служби

                                                  6.1. Загальні положення
6.1.1. Завідувач служби у справах дітей керується у своїй діяльності
Конституцією і законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінсім’ямолодьспорту, розпорядженнями голови обласної державної адміністрації,  розпорядженнями  міського  голови  та голови районної у місті ради, рішеннями сесії районної   у   місті   ради   та   її виконавчого комітету, іншими нормативними, інструктивними, методичними документами та Положенням про службу у справах дітей виконавчих органів Комсомольської районної у місті Херсоні ради.
6.1.2. Призначається на посаду та звільняється з посади відповідно до чинного законодавства України.
6.1.3. Посаду завідувача служби у справах дітей може обіймати громадянин України незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової і національної приналежності, статі, політичних поглядів, релігійних переконань, місця проживання і який має повно вищу педагогічну, психологічну, юридичну  освіту. Стаж роботи за фахом в органах місцевого самоврядування не менше 3-х років або стаж роботи на керівний посаді не менше 5-років. .
6.1.5. В своїй роботі підпорядковується керуючому справами виконкому.
6.1.6. У період відсутності його обов’язки виконує заступник.

6.2. Функціональні  обовязки
6.2.1. Здійснює керівництво діяльністю служби, несе персональну відповідальність за виконання покладених на неї завдань.
6.2.2. Дає погодження на призначення та звільнення заступника завідувача служби та спеціалістів служби.
6.2.3. Видає у межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їх виконання.
6.2.4. Затверджує функціональні обов’язки спеціалістів служби.
6.2.5. Планує роботу служби та забезпечує виконання перспективних та
поточних планів її роботи.
6.2.6. Подає пропозиції до проектів регіональних та районних програм, планів і прогнозів у частині соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей.
6.2.7. Розробляє і подає на розгляд районної у місті ради пропозиції стосовно  бюджетних асигнувань на виконання програм і здійснення заходів щодо реалізації державної політики з питань дітей, спрямованої на подолання дитячої бездоглядності та безпритульності.
6.2.8. Є відповідальним за підключення та подальшу роботу каналів звязку з мережею Інтернет, надає, змінює параметри та припиняє право доступу операторів районного рівня до Єдиного банку даних; забезпечує ведення Єдиного банку даних; здійснює контроль за повнотою унесення і своєчасним поновленням відомостей операторами районного рівня; відповідає за здійснення заходів із захисту інформації при роботі операторів районного рівня з Єдиним банком даних. Є користувачем районного рівня Єдиної інформаційно - аналітичної  системи „Діти” (ЄІАС-Діти).
6.2.9. Розглядає в установленому порядку звернення громадян.
6.2.10. Проводить інформаційно-розяснювальну роботу з питань, що належать до компетенції служби, через засоби масової інформації.
6.2.11. Здійснює інші функції, які випливають з покладених на службу завдань, відповідно до законодавства.
6.2.12.  Несе персональну відповідальність.
6.2.13. Входить до складу координаційної ради служби у справах дітей та комісії з питань захисту прав дітей.

6.3. Права
Завідувач служби має право:
6.3.1. Користуватися правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією і законами України.
6.3.2.  Приймати з питань, що належать до  компетенції служби, рішення, які є обов’язкові для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, посадовими особами, громадянами.
6.3.3. Отримувати повідомлення від органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, посадових осіб про заходи, вжиті на виконання прийнятих службою рішень.
6.3.4.  Отримувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів виконавчих органів районної у місті ради, відповідних органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію, документи та інші матеріали з питань, що належать до їх компетенції.
6.3.5. Звертатися до органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій форм власності у  разі порушення інтересів дітей.
6.3.6. Порушувати питання перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про направлення до спеціальних установ, навчальних закладів усіх форм власності дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, неодноразово самовільно залишали сімю та навчальні заклади.
6.3.7.  Представляти у разі необхідності інтереси дітей в судах, у їх  відносинах з підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності.
6.3.8.  Запрошувати для бесіди батьків або опікунів, піклувальників, посадових осіб з метою з’ясування причин та умов, які призвели до порушення прав дітей, бездоглядності та безпритульності, вчиненню правопорушень, і вживати заходів до усунення таких причин.
6.3.9.  Порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про притягнення до відповідальності згідно чинного законодавства фізичних та юридичних осіб, які допустили порушення прав, свобод і законних інтересів дітей.
6.3.10. Укладати в установленому порядку угоди про співробітництво з науковими установами, жіночими, молодіжними, дитячими та іншими обєднаннями громадян і благодійними організаціями.
6.3.11. Скликати в установленому порядку наради, конференції, семінари з питань, що належать до їх компетенції.
6.3.12. Бути присутнім на засіданнях виконкому, виносити на розгляд виконкому будь-які питання щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей.
6.3.13. Влаштовувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування під опіку, піклування, на усиновлення та перевіряти стан соціально-правового захисту дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності, стан виховної роботи з дітьми у навчальних закладах, за місцем проживання, а також у разі необхідності – умови роботи працівників молодше 18 років на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.
6.4.  Відповідальність
6.4.1. Завідувач несе персональну відповідальність за невиконання або, неналежне виконання службових обов'язків, перевищення своїх повноважень, бездіяльність та невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки і обмежень, пов’язаних з прийняттям на службу та її проходженням,  за неналежне виконання Правил внутрішнього розпорядку, а також за розголошення інформації про дітей, які перебувають на обліку служби та інших осіб.

ПОГОДЖЕНО:
Керуючий справами виконкому                                                В. Рижкова
ОЗНАЙОМЛЕНИЙ:
Завідувач служби у                  
справах дітей                                                                          В. Зубенко

Комментариев нет:

Отправить комментарий